Współpraca z partnerem zagranicznym

Weihnachtstreffen mit dem Nikolaus

Beneficjent: Szkoła Podstawowa w Piotrowie
W dniu 13 grudnia 2012 r.  zostanie przeprowadzony projekt realizowany przez
Szkołę Podstawową w Piotrowie wspólnie  z Partnerem niemieckim: Przedszkolem w Sagar.
W projekcie uczestniczą dzieci 5-6 letnie z Polski i Niemiec.
Podczas wspólnego pobytu w Piotrowie zaplanowano:

1. Zabawy i tańce integracyjno - zapoznawcze
2. Realizacja zajęć edukacyjnych w obu językach - poznawanie tradycji bożonarodzeniowych w kraju partnera;
3. Koncert kolęd w wykonaniu dzieci
4. wspólny posiłek: potrawy przygotowane zgodnie z polską tradycją  bożonarodzeniową.
5. Działania plastyczno-techniczne: wykonywanie ozdób choinkowych.
6. Spotkanie z Mikołajem. Występy dzieci dla Mikołaja. Rozdanie prezentów. Składanie życzeń bożonarodzeniowych w obu językach.

Projekt dofinansowany jest z funduszu Polsko-Nienieckiej Współpracy Młodzieży

Projekt: Partnerskie spotkanie-wiosny powitanie

Partnertreffen – Der Frühling grüsst

Beneficjent: Szkoła Podstawowa w Piotrowie

Projekt zostanie przeprowadzony w terminie 19-20 kwietnia 2012 r.  Realizowany przez Szkołę Podstawową w Piotrowie wspólnie  z Partnerem niemieckim: Szkołę Podstawowa  w Sagar. W projekcie uczestniczą uczniowie klas drugich i trzecich obu szkół. Podczas dwudniowego wspólnego pobytu uczniów polskich i niemieckich w Piotrowie zaplanowano:

1. Zabawy i tańce integracyjno - zapoznawcze
2. Realizacja zajęć edukacyjnych w obu językach - poznawanie tradycji powitania wiosny w kraju partnera;
3. Wycieczka krajoznawcza - poznawanie Piotrowa i okolic - poszukiwanie charakterystycznych oznak wiosny;
4. Rozgrywki i zabawy sportowe;
5. Integracja i niwelowanie barier językowych tworzenie animacji językowych podczas dyskoteki;
6. Wspólne posiłki ;

Projekt dofinansowany jest z funduszu Polsko-Nienieckiej Współpracy Młodzieży

Projekt „ Partnerskie Spotkania”

Szkoła jest w trakcie realizacji projektu„ Partnerskie Spotkania”  finansowanego
z Fundusu Małych Projektów w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska - Saksonia 2007-2013

Projekt   zrealizowany jest w terminie od 15.09.2011 do 30.11. 2011 r. poprzez trzy różne formy spotkań skierowany do trzech udziałowców społeczności szkolnej:

1. Spotkanie wyjazdowe współpracujących nauczycieli i rodziców 24.09.2011 r.  w Sławie.
  2. Warsztaty taneczne dla nauczycieli - 04-05. 11.2011 r. „Taniec w kręgu dla dzieci i młodzieży”.
  3. Zajęcia edukacyjno-rekreacyjne dla dzieci „Święto pieczonego ziemniaka”-  – 30.09.2011 r.